Carlosas Alcarazas – Novakas Džokovičius ir Rafaelis Nadalis: kuriam „Didžiojo kirčio“ nugalėtojui buvo geriausias 2022 m. teniso sezonas?

Žvelgiant į 2022 metų ATP sezoną, yra trys vardai, kurie yra aukščiau už kitus: Carlosas Alcarazas, Rafaelis Nadalis ir Novakas Džokovičius.

Kiti nusipelno paminėti; Casperas Ruudas pateko į du „Didžiojo kirčio“ finalus, užėmė 2-ą vietą pasaulyje ir pateko į ATP finalo finalą, Holgeris Rune ir Felixas Augeris-Aliassime’as mėgavosi labai stipriais šiais metais, o Stefanosas Tsitsipas laimėjo daugiau (59) nei bet kas kitas. ekskursijoje.

Tačiau sunku įtikinti, kad kas nors kitas, išskyrus Alcarazą, Nadalą ar Džokovičių, būtų geriausiu 2022 m. žaidėju.

„Australian Open“.

Džokovičius „Aus Open“ „sunkusis favoritas“, „vis dar 1-as žaidėjas pasaulyje“ – Woodbridge

PRIEŠ 11 VALANDŲ

Taigi, kas yra kiekvieno iš jų atveju? O kas buvo ryškiausias sezono žaidėjas?

Carlosas Alcarazas

„Alcaraz“ pastaruoju metu patyrė didžiausią persilaužimo sezoną.

Pradėjęs metus kaip 32-as pasaulyje, Alcaraz užėmė 1 vietą po to, kai rugsėjo mėnesį laimėjo US Open. Pakeliui jis iškovojo du „Masters“ titulus Majamyje ir Madride, kur iš eilės įveikė Novaką Džokovičių, Rafaelį Nadalį ir Aleksandrą Zverevą, taip pat dar dviejose molio varžybose. Jis taip pat pateko į du kitus finalus, „French Open“ ketvirtfinalį, ir nustūmė Nadalą Indian Velso pusfinalyje.

Metų finišas galėjo būti ne toks, kokio jis tikėjosi, bet tai vis tiek buvo neįtikėtinas, istoriją kuriantis sezonas.

Jo žygdarbiai: tapti jauniausiu Nr. 1 ATP istorijoje US Open, tapti jauniausiu visų laikų metų pabaigos Nr. 1 ir užtrukti vos 140 dienų nuo patekimo į dešimtuką, kad pasiektų 1 vietą, kuri yra trumpiausia. laiko istorijoje, 21 diena greičiau nei ankstesnis rekordininkas Maratas Safinas.

„Turime atsiminti, kad tai, ką padarė Alcarazas, yra beveik stebuklas, nes kovoti už tai, už ką jis iš tikrųjų kovoja būdamas 19 metų, niekas anksčiau to nebuvo daręs“, – du kartus. „Eurosport“ sakė „French Open“ vicečempionas Alexas Corretja.

Alcarazas šį sezoną buvo griaunanti jėga, savo bauginančiais smūgiais į žemę ir fiziškumu paėmusi geriausius žaidimo rezultatus. „US Open“ ketvirtfinalyje jis laimėjo vienas iš metų rungtynių prieš Janniką Sinnerį, o po to grįžo į pusfinalį penkiais setais įveikęs Francesą Tiafoe. Nors Corretja mano, kad Alcaraz pastangos Niujorke galiausiai jį pasivijo, per sezoną jis parodė, kad jau gali įveikti atstumą rungtynėse su pačiais geriausiais ir išlaikyti savo nervus svarbiausiomis akimirkomis.

Šis sezonas bus nepamirštamas.

2022 m. Alcarazo rekordas: penki titulai (vienas „Grand Slam“, du „Masters“, du ATP 250) ir 54:12 pergalių ir pralaimėjimų rekordas

Rafaelis Nadalis

20 rungtynių pergalių serija iki metų pradžios, du „Didžiojo kirčio“ titulai ir grįžimas į 2 vietą pasaulio reitinge. Ar tikrai tai buvo labai sėkmingas Nadalio sezonas?

Neabejotinai atrodo tikėtina, kad jei Nadalui būtų buvę pasiūlyta tai, kas nurodyta 2022 m. pradžioje, jis būtų to pasiėmęs, nes dėl traumos praleido paskutinius keturis 2021 m. mėnesius. Tačiau Nadalis kalbėdamas ATP finale nepranešė, kad yra visiškai patenkintas.

„Laimėti du „slam“ turnyrus nepakako. Žinoma, to neužteko, nes negalėjau žaisti. Nežinau, kiek turnyrų žaidžiau, 10, 11, gal 12. Baigiau gal devynis, 10, geromis sąlygomis.

Nadalis per sezoną žaidė 12 turnyrų ir baigė rezultatu 39:8.

Galbūt nusivylimo užuomina yra ta, kad būdamas 100% sveikas jis žaidė tikrai gerai, kaip parodė sezono pradžioje. Vimbldone jis galėjo turėti galimybę laimėti, jei dėl traumos jis nebūtų privertęs pasitraukti iš pusfinalio prieš Nicką Kyrgiosą, o jei būtų buvęs geriausias „US Open“ turnyre, tada jis būtų praėjęs ketvirtąjį ratą. Indian Velso finale prieš Taylorą Fritzą jam trukdė šonkaulių problema. Netgi jo prieš Prancūzijos atvirojo čempionato molio sezonas buvo sutrikdytas dėl traumų – pirmiausia dėl šonkaulių problemos, dėl kurios jis praleido kelias savaites, o vėliau dėl pėdos problemos Romoje.

„Aš tuo džiaugiuosi“ – Nadalis pozityviai nusiteikęs laukia 2023 m

Jei Nadalis jaučia „kas būtų, jeigu“, jo pasiekimai sulaukus 36 metų taip pat turėtų būti pagirtini.

Jis nenorėjo laimėti Australijos atvirojo čempionato, bet sugebėjo tai padaryti su nuostabia pergale prieš Daniilą Medvedevą finale. Akapulke jis laimėjo iš eilės, o Indian Velse įveikė Alcarazą ir Kyrgiosą, kol trauma jį nugalėjo finale prieš Fritzą. Tada „French Open“, kur buvo abejonių, ar jis net žais dėl pėdos problemų, jis penkiese atsilaikė prieš Felixą Auger-Aliassime, keturiese įveikė Džokovičių ir pateko į aukšto lygio pusfinalį prieš Aleksandro Zverevo traumą. , o finale aplenkė Casperą Ruudą.

Ar būtų pridėta dar keletas ne „Didžiojo kirčio“ turnyrų pergalių kad daug Nadalo sezonui? Šiame karjeros etape akivaizdu, kad „Didžiojo kirčio“ varžybos yra prioritetas, o Nadalis 2022 m. iškovojo du iš keturių.

Nadalo 2022 m. rekordas: keturi titulai (du „Grand Slam“, vienas ATP 500, vienas ATP 250) ir 39-8 pergalių-pralaimėjimų rekordas

Novakas Džokovičius

Prieš du mėnesius Džokovičius nebūtų buvęs šiame pokalbyje.

Pirmąjį pusmetį jis laimėjo Romą ir Vimbldoną, tačiau „US Open“ buvo labiau susiję su tuo, kokius turnyrus jis praleido, o ne į tuos, kuriuose žaidė. Įspūdingas jo sezono finišas – trys titulai, įskaitant ATP finalą, ir 18:1 rekordas po grįžimo po Laverio taurės – tik dar labiau padidina klausimą, kiek sėkmingesni 2022-ieji galėjo būti, jei Džokovičius būtų paskiepytas.

Buvęs pasaulis Nr.1 Andy Roddickas per ATP finalą sakė, kad jums bus „sunku“ surasti žmogų, kuris netiki, kad Džokovičius yra geriausias pasaulyje. nepaisant to, kad sėdėjo penkiomis vietomis žemiau Alkarazo. Turine jis neabejotinai atrodė lygus varžovams, pralaimėjo tik vieną setą per penkias rungtynes, padidino savo žaidimą, kai tai buvo svarbiausia, ir fiziškai pralenkė savo varžovus.

Džokovičius apie „labai patenkintą“ bandymų metų pabaigą ATP finale

„Alcaraz“ įveikė Džokovičių vieninteliame ankstesniame susitikime Madride šių metų pradžioje, o kitos jų rungtynės bus labai laukiamos, ypač jei tai įvyks „Australian Open“, kur Alcarazas bus pirmaujantis, o Džokovičius sieks 10-ojo titulo.

Džokovičius turi dalyvauti pokalbyje dėl geriausio sezono, nes jis vėl įsitraukė į pokalbį, kad būtų geriausias pasaulyje. Nesvarbu, ar jis yra, ar ne, bus žaidžiama 2023 m., tačiau Džokovičius akivaizdžiai turėjo stipriausią šių metų finišą. Jis yra seniausias per penkerius metus ATP finalo čempionas, sulygino Rogerio Federerio rekordą – šešis titulus šiame renginyje ir dabar, atrodo, laukia dar didesnės sėkmės.

Džokovičiaus 2022 m. rekordas: penki titulai (vienas „Grand Slam“, ATP finalas, vienas „Masters“, vienas ATP 500, vienas ATP 500) ir 42-7 pergalių-pralaimėjimų rekordas

Verdiktas

Tai artimas skambutis.

Vis dėlto, tarp jų yra trys pagrindiniai ir pasaulio reitingo Nr. 1, galutinis debatas turi vykti tarp Nadalo ir Alcaraz. Bet kaip pasverti du „Grand Slam“ titulus ir vieną „Grand Slam“ titulą, du „Masters“ titulus ir tapti jauniausiu Nr. 1 istorijoje?

alcaraz tiesiog susilaukia linktelėjimo dėl to, kad per savo prasiveržimo metus pasiekė tiek daug.

Tiesiogiai transliuokite 2023 m. „Australian Open“. atradimas+ ir eurosport.co.uk

Wilanderis prognozuoja, kiek Nadalui liko tenisas iki pasitraukimo

PRIEŠ 15 VALANDŲ

Tenisas

„Dienos vis dar buvau liūdnas“ – Ruudas apgailestauja dėl Nadalo 2012 m. „Australian Open“ pralaimėjimo Džokovičiui

VAKAR 15:43 val