Japonija 1:1 Kroatija

Kroatija pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį, kai 120 minučių rezultatu 1:1 įveikė Japoniją baudiniais, įskaitant tris Dominiko Livakovičiaus atmušimus.

Tai buvo pirmasis atmuštas žaidimas, kuris Katare buvo sužaistas dar pusvalandį po iš esmės net 90 minučių, kai Japonija atrodė įveikusi trečią iš eilės Europos varžovą po šokiruotų pergalių prieš Vokietiją ir Ispaniją grupių etapuose.

Abu įvarčiai buvo įmušti abiejose pertraukos pusėse. Daizenas Maeda (43) pirmajame kėlinyje išvedė Japoniją į priekį po niūrios kroato gynybos, o Ivanas Perisičius (55) galingu smūgiu galva išlygino netrukus po pakartotinio starto.

Turbūt nebuvo didelė staigmena, kad rungtynės buvo pratęstos – septynerioms iš aštuonių paskutinių pagrindinių turnyrų atkrintamųjų rungtynių Kroatija prireikė papildomo laikotarpio. Paskutinį kartą Ispanijai pralaimėjo 2020 m. Europos čempionato aštuntfinalyje praėjusią vasarą.

Vėlgi, per pratęsimą tarp abiejų pusių buvo mažai ką rinktis – Kaoru Mitoma ir Lovro Majeris žengė arčiausiai savo šalių – ir tai nusipelnė, kad komandos būtų atskirtos baudų loterija.

Vis dėlto, nepaisant puikaus žaidimo viso turnyro metu, japonai tris baudas atliko prastai ir lengvai atmušė vartininkas Livakovičius. Kroatija nepataikė tik į vieną taškinį smūgį, o kitus tris įmušė ir pasiekė trečią ketvirtfinalio etapą iš eilės.

Po rungtynių Japonijos vyriausiasis treneris Hajime Moriyasu atskleidė, kad jis nepasirinko 11 metrų baudinių vykdytojų, sakydamas: „Paprašiau žaidėjų nuspręsti patiems.

“Žaidėjai stengėsi esant tokiam didžiuliam spaudimui ir norėčiau pagirti jų pastangas. Turime susitaikyti su šiuo rezultatu, bet ar pasiduosime spaudimui, nemanau. Manau, kad vartininkas buvo puikus ir žaidėjai, kurie atėmė baudų metimai taip pat buvo drąsūs.

“Galų gale, žinoma, norėjome laimėti, o rezultatas yra labai apgailėtinas, bet toks yra. Tai nepaneigia visų žaidėjų pastangų.”

Kaip Kroatija pralenkė Japoniją į aštuntuką

Vaizdas:
Ivanas Perisičius džiaugiasi Kroatijos ekipai įmušęs lyginamąjį įvartį

Tai buvo nuo galo iki galo atidarymas Al Janoub stadione. Po trumpo kampinio Shogo Taniguchi linktelėjo pro šalį, o po to Maeda gyvai Japonijoje įmetė Livakovičių. Tada kitame gale įvyko muštynės, kai Shuichi Gonda neigė Perisičiui prieš smūgiuodamas į laisvą kamuolį.

Įspūdingos žaidimo akimirkos…

• 3 min.: Taniguchi plačiai galva atmušė ankstyvą Japonijos atidarymą.
  • 12 min.: Ito pasiuntė žemą kamuolį, bet Maeda ir Nagatomo negali prisijungti.
  • 41 min.: Kamada šovė plačiai po gražaus Japonijos žaidimo kairėje pusėje.
  • 44 min.: Maeda po trumpo kampinio išvedė Japoniją į priekį.
  • 55 min.: Perišičius galingu smūgiu galva išlygina Kroatijos futbolininkus.
  • 57-ąją min.: Endo pirštu atmušė Livakovičių, o Japonija ieško momentinio atsakymo į Kroatijos įvartį.
  • 63-oji min.: Modričius audringu smūgiu puikiai atmušė Gondą.
  • 104-oji min.: Puikus Mitomos varymas ir metimą puikiai atmušė Livakovičius.
  • Rašikliai: Livakovičius tris kartus atmuša ir Kroatija laimėjo baudinių seriją 3:1.

Nors Kroatija ir toliau geriau valdė kamuolį – Perisičiaus smūgis galva įpusėjus kėliniui atitrūko nuo Andrejaus Kramaic ir užpakalinio virpsto – Japonija turėjo geresnes galimybes.

Ito įvedė nuostabų žemą kryžių į vietą, bet nei Maeda, nei Yuto Nagatomo negalėjo paslėpti. Tada Daichi Kamada šovė plačiai iš arti.

Komandos naujienos

• „Arsenal“ žaidėjas Takehiro Tomiyasu stojo į gynybą vietoje nušalinto Ko Itakuros kaip vienas iš trijų pakeitimų. Wataru Endo ir Ritsu Doanas taip pat atėjo į vidurio zoną Takefusa Kubo ir Ao Tanaka, kurie įmušė įvartį prieš Ispaniją.
  • „Rangers“ ekipa Borna Barišičius ir Bruno Petkovičius išvyko į Kroatiją, įvykdę du keitimus po lygiosiomis 0:0 su Belgija. Marko Livaja ir Borna Sosa, kuris yra nesveikas ir nepatenka į komandą, nusileido.

Prieš pat pertrauką Japonija pelnytai išsiveržė į priekį. Trumpas kampinis buvo atliktas Ritsu Doan, kuris pasiuntė puikų perdavimą į aikštelę. Jis buvo linktelėjęs į vidurį, o Kroatijai nesugebėjus įveikti, Maeda leido įmušti koją ir išsiųsti kamuolį namo.

Japonija antrojo kėlinio pradžioje dar kartą išgąsdino savo varžovus, tačiau Perisičiaus akimirka Kroatija išlygino rezultatą. Dejanas Lovrenas atliko gilų perdavimą, o „Tottenham“ puolėjas galingai linktelėjo namo pro Gondą.

Abi komandos ir toliau keitė smūgius į darbą priverstais vartininkais. Wataru Endo smūgiuotas iš nuotolio privertė piršto galiuką atmušti Livakovičių. Tada Luka Modričius audringai pasiuntė kamuolį į vartus, bet šoktelėjęs Gonda atlaikė savo puikias pastangas.

Netrukus Kroatija pradėjo kontroliuoti savo turnyro patirtį. Ante Budimiras keliais smūgiais linktelėjo plačiai, o Perisico pastangos kairiąja koja taip pat nukrypo už virpsto.

Daizenas Maeda (C) švenčia įmušęs Japonijos pirmąjį įvartį prieš Kroatiją
Vaizdas:

Tačiau nė vienai komandai nepavyko pridėti dar vieno žaidimo, nes žaidimas vyko į pirmąjį 2022 m. pasaulio čempionato pratęsimo laiką.

Per pirmąsias 15 minučių nė viena komanda nenorėjo nieko atiduoti, tačiau Braitono žaidėjas Mitoma iš nieko sukūrė puikią progą. Jis įsiveržė į aikštę, beveik uždengdamas visą aikštę, bet jo pastangas meistriškai įvertino Livakovičius.

Kroatas Dominikas Livakovičius atmušė baudinį nuo japono Kaoru Mitomos
Vaizdas:
Kroatas Dominikas Livakovičius atmušė tris baudas per seriją prieš Japoniją

Antrajame pratęsimo kėlinyje buvo daugiau energijos – Lovro Majeris paskutiniu smūgiu smūgiavo pro taikinį, tačiau nė vienai komandai nepavyko rasti kito įvarčio, ​​todėl žaidimas buvo nukreiptas į baudinius.

Bet tai buvo prastas Japonijos pasirodymas per susišaudymą. Tik Takuma Asano pelnė įvartį, kai Livakovičius atrėmė Minamino, Mitomos ir Maya Yoshida smūgius iš taško. Vieninteliu Kroatijos prametimu Marko Livaja pataikė į virpstą, kai Mario Pasalic pelnė pergalingą baudinį ir išmušė savo komandą į priekį.

Ką reiškia rezultatas?

Kroatijos pergalė penktadienį sudaro ketvirtfinalio susitikimą su Brazilija; startas 15 val. Gruodžio 13 d., antradienį, pusfinalyje šio mačo nugalėtojas susikaus su Nyderlandais arba Argentina. startas 19 val.

Rungtynių žaidėjas – Dominikas Livakovičius

Žaidėjų reitingai

Japonija: Gonda (7), Taniguchi (7), Endo (7), Doanas (7), Morita (6), Nagatomo (6), Ito (7), Kamada (7), Tomiyasu (7), Yoshida (7), Maeda (7).

Naudoti subai: Mitoma (7), Asano (7), Sakai 96), Minamino (6), Tanaka (n/a).

Kroatija: Livakovičius (8), Barišičius (6), Perišičius (7), Lovrenas (7), Kovačičius (6), Kramaričius (6), Modričius (7), Brozovičius (7), Petkovičius (7), Gvardiolis (7), Juranovičius (7).

Naudoti subai: Budimiras (7), Pasaličius (7), Majeris (7), Vlasičius (6), Orsičius (n/a), Livaja (n/a).

Rungtynių žaidėjas: Dominykas Livakovičius.

Japonijos baudiniai buvo nervingi. Preliminarus. Tačiau du iš Livakovičiaus sustabdytųjų buvo nusukti į kampą. Šių keturių baudų bendra tikėtino įvarčio po metimo vertė buvo didesnė nei trys. Tik vienas jį įveikė. Tai buvo geri Kroatijos vartininko stabdymai.

Nepaisant visų kalbų apie Kroatijos patirtį, didžiausi vardai – Modričius, Perisičius ir Kovačičius – jau buvo pakeisti. Jų 27-erių vartininkas, žaidęs savo pirmajame pasaulio čempionato atkrintamosiose rungtynėse, turėjo padaryti skirtumą.

Livakovičius prieš šias rungtynes ​​buvo nubaustas 54 karjeros baudomis, o jo konversijų rodiklis buvo 74 procentai. Vidutinis konversijų rodiklis yra apie 78 proc., panašus į Japonijos vartininko Gondos. Statistika buvo jo pusėje. Livakovičius tai parėmė.

Kroatijos rinktinės vartininkas Dominikas Livakovičius visą laiką švenčia su komandos draugu Mario Pasaličiu
Vaizdas:
Kroatijos vartininkas Dominikas Livakovičius visą laiką švenčia kartu su komandos draugu Mario Pasaličiumi

Po rungtynių Kroatijos vyriausiasis treneris Zlatko Daličius sakė: “Turėjome fantastišką vartininką. Šiandien jis buvo puikus, labai stipriai ir stabiliai atrėmė kiekvieną baudinį.

„Vakar treniruotėje treniruodavome baudas ir jis kelis kartus atrėmė. Kai šiandien atliko baudinių metimą, buvau užtikrintas, vakar jis įnešė šį pasitikėjimą ir buvau tikras, kad šiandien jis parodys tą pajėgumą.

“Negalėjome būti dominuojantys, bet parodėme savo charakterio jėgą. Japonai galėjo mus nuvertinti, niekada to nedarykite Kroatijai. Esame maža tauta, bet kovojame už tai, ko norime.”

Moriyasu sveikina Japonijos futbolo „naują erą“.

Japonijos žaidėjai yra prislėgti po Kroatijos pergalės Pasaulio taurės aštuntfinalio futbolo rungtynėse tarp Japonijos ir Kroatijos Al Janoub stadione Al Wakrah mieste, Katare, pirmadienį, 2022 m. gruodžio 5 d. (AP Photo / Eugene Hoshiko)
Vaizdas:
Japonija gerai atsispindėjo Katare, bet buvo nukauta po baudinių

Japonijos treneris Moriyasu taip pat tvirtino, kad tauta įžengia į „naują futbolo erą“, nes iš E grupės pateko priešingai.

„Nors rezultatas nebuvo toks, kokio tikėjomės, aš jiems pasakiau, kad tai nepaneigia visko, ką padarėme“, – sakė jis.

„Negalėjome prasibrauti iki aštuntfinalio, negalėjome turėti naujos perspektyvos ar pamatyti naujo kraštovaizdžio, tačiau Japonijos rinktinė laimėjo prieš Vokietiją ir Ispaniją, kurios yra pasaulio čempionato čempionės.

„Manau, kad žaidėjai parodė naują Japonijos futbolo erą ir jie turėtų pasinaudoti šiuo nusiminimo jausmu ir pabandyti jį laimėti kitą kartą.

“Žaidėjai gali būti tikri, kad gali žaisti pasaulinėje arenoje. Jie parodė, kaip gerai gali žaisti tokiame turnyre kaip Pasaulio taurė, ir tikiuosi, kad jie liks taip pat ir manau, kad Japonijos futbolas gali toliau augti.”

„Opta“ statistika – Japonija vėl patenka į 16-ąją

• Japonija buvo pašalinta iš visų keturių savo aštuntfinalio rungtynių Pasaulio taurėje (D2 L2), o šiose varžybose pralaimėjo abi baudinių serijas (taip pat prieš Paragvajų 2010 m.).
  • Kroatija išvengė pralaimėjimo penkeriose iš paskutinių šešerių pasaulio čempionato rungtynių, kuriose praleido pirmąjį įvartį (W2 D3 L1), o trijose iš šių rungtynių buvo skirta baudinių serija (taip pat prieš Daniją ir Rusiją 2018 m.).
  • Kroatijos gretose daugiau įvarčių visose varžybose pelnė tik Davoras Sukeris (45 m.) nei Ivanas Perisičius (33 – lygis su Mario Mandzukičiumi).
  • Daizenas Maeda pelnė tik antrąjį įvartį Japonijos rinktinėje, tai buvo 11-as jo pasirodymas visose varžybose, o šis įvartis buvo pirmasis Japonijos smūgis į vartus pirmajame 2022 m. pasaulio čempionato kėlinyje.

Gvardiolis „laimingas“ Leipcige, nepaisant nuorodų į „Chelsea“.

Jei Guardiol agentas tikina, kad kroatų gynėjas yra patenkintas RB Leipcigas tarp naujausių ryšių su Chelsea.

20-metis žaidėjas buvo vienas ryškiausių savo šalies žaidėjų pasaulio čempionate Katare ir žaidė 120 minučių, kai Kroatija baudiniais įveikė Japoniją.

„Chelsea“ buvo labai siejama su vėlyvu Gvardiolio persikėlimu vasaros perėjimų lango metu, tačiau susitarimas nebuvo sudarytas ir, nepaisant šių ryšių atsisakiusių pasitraukti, jo agentas Marjanas Sisičius tikina, kad nėra skubama užsitikrinti perėjimą.

„Josko yra labai laimingas Leipcige“, – „Sky“ sakė Sisičius Vokietija. „Jo tobulėjimas yra puikus, o naujuoju vadovu tapus Marco Rose’ui, RB žaidžia labai gerai.

“Dėl perėjimo 2023 m. vasarą mes neskubame ir su jokiu klubu nesutariame. Žinoma, kai kurie geriausi klubai jau pasiekė, bet jis turi ilgalaikę sutartį Leipcige.”

Gvardiolis turi kontraktą su Leipcigu iki 2026 m.

Rugpjūčio mėn. sakė „RB Leipzig“ generalinis direktorius Oliveris Mintzlaffas Dangus Vokietija kad žaidėjas liktų šį sezoną ir „greičiausiai“ ir 2023-24 m.